Beklerken tedbir almak..!

10:21:27 | 2019-08-20
 Canan Bayram
Canan Bayram      canan.bayram@kayseristarhaber.com.tr

Herkes aynı soruyu soruyor...

İyi miydi?

Nasıldı?

Aksayanı, işleyen tarafları neydi?

Uzayıp gidiyor, zincir halkası gibi herkes bir tarafından çekiyor...

Daha ligin ilk haftası, ilk maçı, taraftarıyla ilk buluşması... Aksayan yönleri artılarına göre çok daha fazla...

Toplama bir takım, geçen yılki kadrodan sadece 3 kişinin on birde sahaya çıktığı hesaba katılırsa, toparlanması, uyum sorunu v.s. zaman alacak bir durum.

Dün dikkatimi çeken Deniz Türüç’ün formasını giyen Henrıque ilerleyen haftalarda dikkat çekecek bir isim olarak göze çarptı. Oyunu yönlendirmesi beklenen Mensah’ın ise tam tersi oyunu yavaşlatması ise düşündürücü taraftı.

İyi mi yada kötü mü demek için erken ama eksiklerin olduğu kesin. Her türlü şartta bir değil iki değil takviyelere ihtiyacı var Kayserispor’un. Hakemin VAR’dan iptal ettiği pozisyonlara gelince... Kıyameti koparanlar oldu maçı izlerken... Kenardan, tribünden, içerden... Hepsi boş; hakemin VAR’a uyması  Kayserispor’u üzdü ancak iki karar da doğru kararlardı, yani ofsayttı. Başkanın maç sonrasında ilk maçta hakemi konuşmayalım açıklamasına katılmakla birlikte Alanyaspor’un pozisyonu yokken golü bulduğu tespitine katılmadığımı ve maçın genelinde kontrolün rakip takımda olduğunu belirtmek isterim. Umutla ilgili fazla yorum yapmak istemiyorum çünkü geldiği günden bu yana Kayserispor’a hiç bir şey vermediğine inananlardanım, bu sezonda Umut’un çizgisini bozmayacağını düşünüyorum. Haaa..! Takım iyi mi kötü mü? Derken eğer şartlar böyle, durumumuz malum diye bahanelere sığınıp Umut’a bel bağlarsak, sezon sonunda da karalar bağlayacağımızı da şimdiden söyleyebilirim.

Özetle; Kayserispor lige iyi başlayamadı, başlayacak da hamleleri yoktu. Beklemek gerek, beklerken de tedbir almak gerek.
ETİKET :  

Tümü