AVRUPALILAR TÜRKLERİ NİÇİN SEVMEZ? (2)

14:20:10 | 2019-04-01
Osman İkinci
Osman İkinci      osman.2@mynet.com

8- İfade ettiğim sebeplerden kilise size hala kin kusmaya devam etmektedir.

9- ben Türkiye’ye geldiğimde iki üniversiteniz vardı. Şimdi (o zamanı kastediyor) 19 üniversiteniz var. Osmanlı zamanında ise her yerde bir medrese vardı. Tarihinize bir bakın! Her medresede ilim tedrisatı var. İlk denizaltıyı Osmanlı’nın yaptığını çoğunuz belki de bilmiyorsunuz, ama Avrupa bunu çok iyi biliyor.

10- Sizler gerçek hüvüviyetinize; yani dininize, geleneklerinize, törenize ve adetlerinize döndüğünüz an Avrupa’nın Refahı ve medeniyeti yıkılır. Ama bu şartlarda çok zor gözüküyor… (Türklere karşı Haçlı seferleri)

Yukarıda Alman Profesörün öğrencilerine kendi bilgi ve tespitleri doğrultusunda yapmış olduğu açıklamalar, o günden bugüne aynen devam ettirilmektedir. Yani, her şey değişti; teknoloji, zaman ve köprünün altından çok suların aktı ama Batılının Müslüman Türk’e bakışı hiç değişmedi.”Böl-parçala ve yut”  Günümüzde ise yukarıdaki ihanetlerine yeni halkalar katarak devam etmektedirler. Avrupa birliğine uyum yasaları adı altında Birçok kanun çıkarttırarak adeta içimizi boşalttılar. Ve kendilerine benzetmede epey yol kat ettiler. Zinayı suç olmaktan çıkaran kanunu dayatarak gerçekleştirdiler. Ekonomimizi “Global ekonomiye” entegre edin dediler aynen emirleri yerine getirildi. Siyasi Kürtçülere kültürel ve demokratik haklarını verin dediler ve dediklerini fazlasıyla aldılar. Farklı inanç ve kültürlere haklarını verin dediler, misyonerlerin çalışmalarına engeller çıkarmayın dediler ve dediklerini aldılar. Daha bunlara birçok ilaveler yapmak mümkündür.  Allah bu milleti yönetenlere basiret ve feraset versin.

Eller Mars’a biz birbirimizi yemeye, didiklemeye..!

Hindistan, Mars’a gidiyor.  Güney Asya ülkesi Hindistan Mars’a uzay aracı gönderen ilk ülke oldu. Hindistan uzay kurumu başkanı BBC’ ye yaptığı açıklamada bu yolculuğun ülkenin Mars’ın yörüngesine ulaşma ve araştırma yapabilme kabiliyetini göstereceğini söyledi.

Görüldüğü gibi eskiden halk arasında şu meşhur söz söylenip durmaktaydı:“ Eller Ay’a biz yaya” denirdi. Şimdi ise: “eller Mars’a biz birbirimizle cedelleşmeye”

           
ETİKET :  

Tümü