Ataş’ın önergesi reddedildi

12:47:07 | 2019-06-12

İYİ Parti Kayseri Milletvekili Dursun Ataş’ın bir süre önce Meclis gündemine taşıdığı Suriyelilerle ilgili araştırma önergesi kabul edilmedi.

Ataş, bir süre önce Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlığına verdiği araştırma önergesinde Suriyelilerin sorun haline geldiğini ve bu sorunun acilen çözülmesi gerektiğini belirtti. Türkiye'de üç buçuk milyon Suriyeliye ek olarak 1,5 milyon da kayıt dışı olduğunu dile getiren Ataş, Suriyeli genç nüfusun işsizlik, yoksulluk gerekçesiyle fuhuş ve mafya yapılanmalarında artışa neden olacağına dikkat çekti ve konuyu Meclis'e taşıdı.

Konuyla ilgili olarak açıklama yapan Ataş, Ülkemizde ki 5 Milyondan fazla Suriyelinin oluşturduğu ekonomik, sosyal ve güvenlik sorunlarına çözüm bulunması ve Suriyelilere harcanan 37 Milyar doların neden vatandaşımıza harcanmadığıyla ilgili Meclise sunduğum araştırma önergem maalesef ki AKP, MHP ve HDP oyları ile reddedilmiştir. Ülkemiz için ciddi bir beka sorununa dönüşen bu konunun reddedilmesini milletimizin vicdanına bırakıyorum.” dedi.

(Haber: Fatma AYDEMİR)
ETİKET :  

Tümü