Akkışla Yoğurdu Marka Oluyor

12:29:19 | 2019-02-11

İlçede üretilen yoğurtlar marka haline getirilerek marketlerde satışa sunulacak.

Melikgazi Belediye Başkanı ve Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Memduh Büyükkılıç, Akkışla’yı ziyaret ederek vatandaşlarla ve esnaflar ile bir araya gelerek sohbet etti.

Esnafa, mahalle sakinlerine, üreticilere, yatırımcılar ve çiftçiler için de gerçekleştirecekleri projelerinden anlatan Başkan Memduh Büyükkılıç “Akkışla denince akla ilk gelen yoğurdu olmaktadır.Bu açıdan bizde öncelikle Akkışla Yoğurdu’nu bir marka yaparak marketlerde satışa sunulan bir yerel bir ürün olmasını sağlayacağız. Akkışla arazileri ile bir taraftan hayvancılık ile kalkınmasını sağlarken diğer taraftan bundan elde edilen ürünleri ile aranılan bir üretim merkezi olacaktır. Bunun için gerekli planlama ve projelendirme yapılmıştır. Akkışla Belediye Başkan Adayı Ayhan Aslan bildiğiniz gibi bir Melikgazi Belediye Çalışanımızdı. Uzun yıllar belediyemizin müdürlük kadrolarında örnek çalışmalara imza atmıştır. Sıra şimdi Akkışla’da deneyimli ve başarılı bir belediye başkan adayınız ile birçok yatırımı ve hizmeti hep beraber gerçekleştireceğiz” şeklinde konuştu.

Başkan Büyükkılıç, ev sohbetlerine iştirak ederek ev halkı ile sohbet etti, ikram edilen ayranlar eşliğinde Akkışla Belediye Başkan Adayı Ayhan Aslan ile projeleri anlattı ve çok sayıda selfi ve hatıra fotoğrafı çektirdi.

Haber: Ramazan KARAKUŞ
ETİKET :  

Tümü