Akay: 15 temmuz; büyük Türk milletinin emperyalizmi yendiği gündür

09:49:41 | 2019-07-11

Kayseri Pancar Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Akay, hain darbe girişimlinin yıl dönümü dolayısıyla yaptığı açıklamasında; “Büyük Türk Milleti için bir imtihandı. Bu imtihanı büyük milletimiz yüz akı ile kazandı. Büyük Millet olduğunu dünyaya bir kez daha gösterdi.” dedi.

 

 

Başkan Akay yaptığı yazılı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

“ Emperyalizm uşaklığına soyunmuş bir takım uşak beyinli soysuzlar; Türk Devletini yok etmek, Türk Milletini parçalamak için alçakça bir darbe girişiminde bulunmuşlardır. FETÖ adı ile örgütlenen emperyalizmin uşakları ihanetleri ile Türk Milletini tarih sahnesinden silmek istemişlerdir. İşte Türk Milleti böyle bir durumla karşılaşınca;Büyük Millet olma genlerini hatırlamış ve emperyalizmin ve uşakları FETÖ’ cülerin oyunlarını bozarak büyük bir ders vermiştir. 15 Temmuz hain kalkışması; Büyük Türk Milleti için bir imtihandı. İçimizdeki beyinsizler ve onları yönlendiren Emperyalistlere karşı boyun eğmeme, bağımsız olabilme, dik durabilme imtihanı. Bu imtihanı büyük milletimiz yüz akı ile kazandı. Büyük Millet olduğunu dünyaya bir kez daha gösterdi.

Birleşmiş milletler bünyesindeki devletlerin büyük çoğunluğu böyle bir alçakça kalkışmayı bertaraf edemezdi. İşte Türk milleti bunun için Büyük bir Millet,  Türkiye bu nedenle büyük bir devlettir. Allah zeval vermesin.”

(Haber: Ramazan KARAKUŞ)

 
ETİKET :  

Tümü